PTT
Statut Historia Informacje Odznaki PTT Nowy Sącz Bezpieczeństwo GOPR Kontakt Księga Gości

Aktualności
Wycieczki i wyprawy
Regulamin wycieczek
Szlaki spacerowe
Przewodnicy
Na niebieskich szlakach
Przyjaciele
Relacje
GALERIA
Strona głównaSprawozdania
Zarząd
Grupy i sekcje
Patron: Feliks Rapf
Działalność
Członkowie
Na niebieskich szlakach
Historia PTT "Beskid"
110 lat O/"Beskid" PTT
SEKCJA WYSOKOGÓRSKA


W dniu 1 stycznia 2018 roku powołana została Sekcja Wysokogórska kierowana przez Stanisława Papciaka.
Celem sekcji jest ułatwienie wyjazdów wysokogórskich i specjalistycznych (skiturowych) jego członkom i dzielenie się z nimi wiedzą i doświadczeniem. Do Sekcji Wysokogórskiej może należeć każdy członek PTT. Wystarczy odwiedzić stronę sekcji na Facebooku lub skontaktować się z przewodniczącym sekcji, osobiście lub przez innego członka. 
Sekcja działa wyłącznie na zasadach koleżeńskich. Podczas wyjazdów pomagamy sobie nawzajem, ale każdy odpowiada za siebie, każdy powinien dysponować określonymi umiejętnościami, sprzętem, ubezpieczeniem itd. Każdy chętny powinien zweryfikować swoje predyspozycje pod kątem każdego wyjazdu na podstawie umiejętności, doświadczenia, kondycji. Przewodniczący i pozostali członkowie sekcji służą informacjami i poradami w tym zakresie.

Informacje o wycieczkach pojawiają się na stronie Sekcji na Facebooku. Ponadto wszyscy zainteresowani informowani są telefonicznie / smsowo. Wycieczki są najczęściej spontaniczne i zostają potwierdzane w dniu wyjazdu, a jeżeli to możliwe w jego przeddzień. Specyfika wyjazdów wysokogórskich wymaga bardzo dobrej pogody, dlatego też są one potwierdzane lub odwoływane dosłownie w ostatniej chwili. Utrudnia to informowanie o nich na stronie głównej PTT.

Zestawienie wycieczek Sekcji Wysokogórskiej
W 2017 roku: Tatry - Łomnicka Przeł. (skitury),  Bieszczady - Hyrlata (skitury).
W 2018 roku: Tatry - Przeł. Liliowe i Beskid (skitury); Bieszczady - Połoniny Wetlińska, Caryńska i Mała Rawka (skitury/narty biegowe); Wielka Rawka (skitury/narty biegowe);  Czarnohora - Howerla (skitury); Tatry Niżne - Dziumbier (skitury); Tatry - Rysy i Hińczowy Zwornik (skitury); Tatry - Przeł. Nad Szerokim Żlebem w Grani Baszt (skitury); Tatry - Krywań (skitury); Tatry - Rohatka i Świstowy Szczyt (skitury) > 09.04. Tatry - Wysoka (skitury) > 21.04. Tatry - Barania Przełęcz (skitury) > 22.04. Tatry - Baranie Rogi (wspinaczka/trekking) > 12.05. Tatry - Niżne Rysy (skitury) > 20.05. Tatry - Kończysta (wspinaczka/trekking) > 31.05. Tatry - Łomnica (wspinaczka/trekking) > 19.08. Tatry - Szatan (wspinaczka/trekking) > 30.09. Tatry - Żabi Wyżni Szczyt i Żabi Mnich (wspinaczka /trekking ) > 04.11. W wycieczkach sekcji uczestniczyło 45 członków PTT Nowy Sącz

SEKCJA BIEGOWA

Sekcja Biegowa PTT współorganizuje 2 imprezy: Rajd Kurierów z Visegrad Maraton Rytro oraz Run 4 a smile z WSB-NLU, informacje o tych imprezach są przesyłane z prośba o zamieszczenie na stronie głównej PTT z odpowiednim wyprzedzeniem.

Natomiast na co dzień Sekcja komunikuje się ze sobą (umawianie się na wyjazdy, zawody, treningi) poprzez grupę założoną na Facebooku Grupa na FB jest otwartą, każdy może do niej należeć.