Polskie  Towarzystwo Tatrzańskie
Statut Historia Informacje Odznaki PTT  Nowy Sącz Bezpieczeństwo GOPR Kontakt Księga Gości
Aktualności
Wycieczki i wyprawy
Regulamin wycieczek
Szlaki spacerowe
Przewodnicy
Na niebieskich szlakach
Koło PTT w Tarnobrzegu
Przyjaciele
Relacje
GALERIA
Strona główna


Retezat
RELACJE

Z PTT „Beskid” na Słowację, do Rumunii i na... Radziejową
www.sadeczanin.info

W niedzielę 22 maja Polskie Towarzystwo Tatrzańskie „świętowało” w Słowackim Raju. W wycieczce wzięło udział 83 osoby, co wiązało się z wynajęciem dwóch autokarów. - Cieszy fakt, że coraz więcej mieszkańców chce korzystać z oferty aktywnego wypoczynku z PTT Oddział Beskid w Nowym Sączu – mówi prezes stowarzyszenia Wojciech Szarota.
Raj

Główną atrakcją był Zavojowy Wodospad  najwyższy w Słowackim Raju i drugi co do wysokości na Słowacji, nad którym przymocowane są najdłuższe drabiny tego Parku Narodowego. Poza tym turyści z Nowego Sącza zolbaczyli Tomaszowski Vychlad, dolinę potoku Białego Tomaszowskiego, a wszystko to w scenerii świeżej soczystej zieleni, pośród wielu kwitnących kwiatów tego tak bogatego florystycznie  zakątka.  - Słowacki Raj odwiedzimy jeszcze jesienią aby zachwycić się jesiennymi widokami skalnych wąwozów i przełomu Hornadu – dodał Wojciech Szarota.

Z  kolei w sobotę i w niedzielę (28 - 29 maja) organizowana jest wycieczka w Wielka Fatrę, w najwyższą część tych dzikich gór. Pod koniec czerwca planowana jest „wyprawa” do Rumunii, w Góry Cehlau oraz wąwóz Bicaz. Noclegi będą opodal miejsca internowania prezydenta Ignacego Mościckiego w 1939 roku.
Raj
To tylko migawki z bogatego programu Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Beskid”, które 26 czerwca, historyczną trasą powstałego 1906 roku Towarzystwa Turystycznego Beskid  wyruszy z Piwnicznej na Radziejową, aby uczcić 105. rocznicę tych początków. Aby uczcić 105. rocznicę Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Nowym Sączu.
[HSZ]


                   
Wszystkich zainteresowanych umieszczeniem tu relacji z wycieczek PTT prosimy o kontakt z webmasterem