Polskie  Towarzystwo Tatrzańskie
Statut Historia Informacje Odznaki PTT  Nowy Sącz Bezpieczeństwo GOPR Kontakt Księga Gości
Aktualności
Wycieczki i wyprawy
Regulamin wycieczek
Szlaki spacerowe
Przewodnicy
Na niebieskich szlakach
Koło PTT w Tarnobrzegu
Przyjaciele
Relacje
GALERIA
Strona główna


Retezat
RELACJE

Czwarta wycieczka  PTT - SUTW - rok akademicki 2007/08
  
8 czerwca 2008

<ZDJĘCIA>

  Majdan - SUTW  Koło Przewodników  Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział  "Beskid" w Nowym Sączu zorganizowało kolejną tradycyjną wycieczkę dla słuchaczy i sympatyków Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Była to  czwarta, ostatnia wycieczka w roku akademickim 2007/2008.
    W niedzielę, 8 czerwca przy słonecznej pogodzie rekordowa 44 osobowa grupa (40 pań i 4 panów), oraz dwóch przewodników – Wiesław Wcześny i Maciej Zaremba, wędrowała Nowosądeckim Szlakiem Spacerowym PTT nr 5 - zielonym  z Dąbrówki Polskiej przez Małą Porębę na Majdan. Majdan to najwyższa "góra"  w granicach administracyjnych  Miasta Nowego Sącza, 499 m.npm. Będąc na  szczycie podziwialiśmyMajdan - SUTW panoramę na całą Kotlinę Sądecką i na okoliczne pasma górskie:  Beskid Niski, Pogórze  Rożnowsko - Ciężkowickie, Beskid Wyspowy, Gorce i Beskid Sądecki - pasmo Radziejowej i pasmo Jaworzyny Krynickiej, a przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet Tatry.
  
  W Dąbrówce Polskiej, uczestnicy wycieczki zaznajomili się z historią zabytkowego kościółka Św. Majdan - SUTWRocha, który zdudowano z drewna  modrzewiowego na przełomie XVI/XVIIw.uczestnicy wycieczki zwiedzili go i zaznajomili się z historią tego pięknego obiektu znajdującego się na  Szlaku  turystycznym Architektury Drewnianej  Województwa  Małopolskiego, następnie  na miejscowym cmentarzu odwiedziliśmy  z modlitwą grób Stanisława Smagi, przewodnika i alpinisty który w 1998 roku  zginął w Andach. Na trasie wycieczki, na terenie byłej strzelnicy wojskowej zapalono ognisko, przy którym pieczono kiełbaski, tańczono i śpiewano, było bardzo fajnie.

Wiesław Wcześny
                   

 

Wszystkich zainteresowanych umieszczeniem tu relacji z wycieczek PTT prosimy o kontakt z webmasterem