PTT
Statut Historia Informacje Odznaki PTT  Nowy Sącz Bezpieczeństwo GOPR Kontakt Księga Gości
Aktualności
Wycieczki i wyprawy
Regulamin wycieczek
Szlaki spacerowe
Przewodnicy
Na niebieskich szlakach
Koło PTT w Tarnobrzegu
Przyjaciele
Relacje
GALERIA
Strona główna


Retezat

KONKURS MIKOŁAJKOWY

Proszę podać dokładną datę (dzień, miesiąc, rok) od kiedy Oddział "Beskid" Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego nosi imię prof. Feliksa Rapfa".
 
Odpowiedzi należy kierować na adres e-mail Wojciecha Szaroty. Zwycięzcami konkursu zostaną dwie pierwsze osoby, które prześlą  prawidłową odpowiedź oraz 
trzecia, która pierwsza poda odpowiedź na Facebooku (konkurs na FB zostanei uaktywniony w momencie, gdy Prezes otrzyma już dwie mejlowe dobre odpowiedzi) Konkurs będzie trwał do końca listopada 2014 (chyba, ze rozwiązania nadejdą wcześniej). Ogłoszenie wyników nastąpi na naszej stronie internetowej i na Facebooku, a wręczenie nagród książkowych nastąpi podczas wycieczki na Babią Górę 7.12.2014.

Konkurs nie został rozstrzygnięty, ponieważ nie wpłynęła żadna prawidłowa odpowiedź.
Odpowiedzią na konkursowe pytanie jest Uchwała nr 1/97 Zarządu Oddziału "Beskid" Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Nowym Sączu z dnia 19 lutego 1997 roku:
   "W uznaniu dla olbrzymich zasług poniesionych przez prof. Feliksa Rapfa dla Oddziału "Beskid" Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Nowym Sączu oraz dla całej polskiej turystyki, z okazji przypadającej obecnie 25 rocznicy Jego śmierci, Oddział uznaje Go za swego patrona i z dniem dzisiejszym przyjmuje Jego imię". SIĘGAJĄC DO KORZENI


Gdzie i kiedy  (w jakich latach)  znajdowało się takie schronisko?  Trzy osoby, które odpowiedziały prawidłowo w pierwszej kolejności (na Facebooku i poprzez e-mail) zostały uznane przez jury jako zwycięzcy to:
  • Tadeusz Kopiec
  • Zbigniew Smajdor
  • Małgorzata Przybylska
Zwycięzcy otrzymują nagrody - wydawnictwa turystyczne. Gratulujemy!

A właściwa odpowiedź to:

Jest to schronisko w Szczawnicy Niżnej - Na Piaskach. Budynek był własnością Magistratu Miasta Nowego Sącza i znajdował się koło starego mostu na Dunajcu. Nowosadeckie PTT w 1926 r. wydzierżawiło obiekt wyremontowało go i uruchomiło działalność. W 1937 roku wykupiono go wraz z parcelą od Magistratu i przeprowadzono kolejny remont. Jednak 7 marca 1939 r. odsprzedano go Oddziałowi Pienińskiemu PTT w Szczawnicy za 2000 zł by pokryć długi związane z budową schroniska na Przehybie. Obiekt już obecnie nie istnieje.
schronisko?KONKURS PRZEWODNICKI

Kolejny konkurs dotyczy identyfikacji przewodników. Prosimy o analizę poniższego zdjęcia (po kliknięciu otwiera się większy format) i odpowiedź na dwa pytania:

przewodnicy?

1. Ilu obecnych przewodników jest na zdjeciu?
2. Gdzie i w którym roku zrobiono zdjecie?

Przewidziane są nagrody dla pierwszych 3 osób, które dobrze odpowiedzą na oba ie)

pytania (przewodnicy ze zdjęcia nie mogą brać udziału w konkursie)
Odpowiedzi (do 31.01.2011) prosimy kierować na adres Prezesa - Wojtka SzarotyUKRAIŃSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY


W trakcie wycieczki na Ukrainę  3-6.06.2010 narodził się pomysł, aby zrobić konkurs fotograficzny, dotyczący właśnie tego wyjazu. Ogłaszamy więc niniejszym konkurs pt: "UKRAINA ZACHODNIA".
WYNIKI KONKURSU
Głosowanie

Głosowanie zostało zakończone i wyłonieni zwycięzcy. Od tego momentu zdjęcia w galerii są podpisane imieniem i nazwiskiem autorów.

Tak więc zwycięzcą jest zdjęcie nr 10 Maćka Woźniaka. Gratukujemy autorowi, który otrzymuje koszulkę "ukraińską"

Za zwycięzcę uznajemy również zdjęcie o ogromnym ładunku emocjonalnym i szczególnej kompozycji,  nr 6 - Renaty Kopacz, która również otrzymuje koszulkę, gratulacje i  decyzją Prezesa PTT  o/Beskid nagrodę specjalną - wydawnictwo poświęcone turystyce.

Wyróżnione zostały również zdjęcia:
nr 7 - Gosi Adamus
nr 14 - Sławka Kołsuta


Zwycięskim autorom  gratulujemy i dziękujemy wszystkim za zabawę!